Regulamentul Turneului   Empty Regulamentul Turneului

Mesaj  Robert ;x neRv1 Lun Feb 07, 2011 4:51 pm

REGULAMENT!

1.Fiecare echipa trebuie sa aiba desemnat cate un jucator care va fi cunoscut sub numele de "clan leader".
2.Hotararea de comun acord a datei si orei meciului se va face intre echipe si un arbitru desemnat de noi.
3.In cazul in care sunt probleme de conexiune intre cele doua echipe, clan leaderii vor cauta un host pe care sa mearga bine (max 1-2 sec lag - fara screen-uri de disconnect ). Daca acest lucru nu se intampla, meciul va fi hostat in prezenta unui "arbitru", la o data ulterioara.
4.Harta pe care se vor desfasura meciurile va fi ultima versiune oficiala de dota STABILA , disponibila pe http://www.getdota.com
5.Meciurile se vor juca folosind modul -cm (captain's mode). Cine nu il cunoaste sa se familiarizeze cu el.
6.Fiecare meci se va juca sub supravegherea a cel putin unui arbitru.
7.Daca unul din jucatori este deconectat in primele 5 minute de joc, fara sa se faca first blood , atunci meciul se va relua de la inceput. Daca cele 5 minute au expirat, sau a fost deja first blood, meciul va continua.
8.Este interzisa folosirea "creepskipping-ului" in joc. Aceasta consta in atacarea structurilor adverse prin spatele valului de creep advers. Odata ajunsi eroii cu creepul in baza adversa , orice cladire din baza este atacabila . Daca valul de creep moare , eroii pot continua sa traga in cladiri , deoarece au intrat odata cu valul de creep. Eroii trebuie sa intre in baza pe unde au intrat creepi, si odata ce creepi au murit, reintrarea in baza adversa se va face numai cu alt val de creepi.
9.Daca un jucator se deconecteaza in timpul meciului , eroul acestuia poate fi folosit de catre colegii de echipa, doar daca nu se vand toate itemele de pe el.
10.Playerii nu au voie sa vorbeasca pe say all, doar pe say team. Fiecare player are dreptul la 3 abateri, daca acelasi jucator al acelelasi echipe foloseste say all de mai mult de 3 ori, echipa in cauza este descalificata.
11.Daca nici una dintre echipe nu posteaza screenshot cu scorul (sau optional replay-ul), meciul va fi declarat nul si va fi rejucat.
12. Echipele sunt obligate sa prezinte 5 jucatori pentru fiecare meci in parte.
13.Fiecare jucator are un nick inregistrat de la inceputul sezonului in curs, ce nu poate fi schimbat in timpul competitiei. In nick nu sunt acceptate numele vulgare, rasiale sau extensiile de orice natura ar fi ele.
14.Fiecare echipa are un nume si un TAG inregistrate la incepului sezonului in curs, ce nu pot fi schimbate in timpul competitiei. In TAG nu sunt acceptate numele vulgare, rasiale sau extensiile de orice natura ar fi ele (acestea vor fi folosite doar pe forum deoarece meciurile se vor disputa pe Garena).
15.Fiecare echipa are dreptul la 5 minute de pauza in timpul unui meci, iar arbitrul la 5 minute. Timpul va fi cronometrat de arbitru pentru fiecare echipa.
16.Echipele sunt obligate sa verifice regulamentul inainte de fiecare meci.

ATENTIE!!! Fiecare player are obligatia sa faca si sa ii dea screenshotul arbitrului in momentul in care acesta o cere!